Американські ВПС отримали найбільший в світі нейроморфний суперкомп'ютер


Американські ВПС отримали найбільший в світі нейроморфний суперкомп'ютер

Лабораторія Air Force Research Laboratory (AFRL) в місті Ром, штат Нью-Йорк, отримала в своє розпорядження найбільший в світі комп’ютер за кількістю задіяних в системі нейроморфних процесорів IBM TrueNorth.

Система представлена полковими комп’ютерами висотою 4U (7 дюймів) для стандартної серверної стійки.

Кожен комп’ютер має 64 процесори IBM TrueNorth.

У перерахунку на людські в буквальному сенсі одиниці виміру мозку – це 64 млн нейронів і 16 млрд синапсів. Всього в стійці може розміститися 512 млн цифрових нейронів. Приблизно стільки нейронів в корі головного мозку собаки.

Система під ім’ям «Blue Raven» на базі IBM TrueNorth для Лабораторії ВВС США представлена поки що 64-процесорним рішенням із загальним споживанням 40 Вт. Це, до речі, в 4 рази більше від очікуваного. Аналогічний 16-процесорний комп’ютер, переданий в 2016 році Ліверморській національній лабораторії ім. Лоуренса, споживав всього 2,5 Вт або 156 мВт на один процесор.

Можливо, таким чином була підвищена продуктивність системи, яка при споживанні 70 мВт здатна працювати з продуктивністю 46 млрд синаптичних операцій на секунду.

За оцінками IBM, робота процесорів TrueNorth з непозначеним датасетом на CIFAR-100 з розпізнавання наборів зображень характеризується продуктивністю понад 1500 кадрів на секунду зі споживанням 200 мВт або понад 7000 кадрів на секунду на ват. Прискорювач NVIDIA Tesla P4 (Pascal GP104), наприклад, обробляє датасети Resnet-50 з продуктивністю 27 кадрів на секунду на ват.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування