У НБУ повідомили, в якому випадку продовжать підвищення облікової ставки


У НБУ повідомили, в якому випадку продовжать підвищення облікової ставки

Монетарний комітет Національного банку вважає, що Національний банк продовжить підвищення облікової ставки для зниження інфляції в разі появи нових ризиків.

Про це йдеться в дискусії комітету з монетарної політики про рівень облікової ставки.

“У разі подальшого зростання ймовірності реалізації зазначених ризиків або появи нових ризиків для зниження інфляції і для макрофінансової стабільності Національний банк може продовжити підвищення облікової ставки до рівня, необхідного для повернення інфляції до встановлених цілей в середньостроковій перспективі”, – зазначено в документі.

Разом з тим наголошується, що позиція членів комітету щодо розміру підвищення облікової ставки не була одностайною.

П’ять членів комітету поділяли думку про доцільність підвищення облікової ставки до 18,0%. Вони заявили, що таке підвищення облікової ставки буде досить істотним для нівелювання факторів інфляційного тиску і повернення інфляції в межі цільового діапазону в 2019 році. Три члени комітету виступили за підвищення облікової ставки на 50 п.п. до 17,5%.

На їхню думку, більш помірне підвищення буде достатнім, оскільки трансмісія попередніх монетарних рішень через фінансову систему ще триває.

Крім того, на думку одного з членів комітету, в разі подальшого посилення інфляційних ризиків Національний банк матиме достатньо часу, щоб зреагувати за допомогою облікової ставки у вересні.

Зазначається, що один член КМП висловився на користь незмінної облікової ставки.

В якості аргументів щодо незмінності облікової ставки було відзначено, що інфляційний тренд поки спадний, а основні інфляційні чинники другої половини 2018 року, зокрема підвищення адміністративно регульованих цін і тарифів, лежать за межами впливу монетарної політики.

Довідка Finance.ua

  • 12 липня Національний банк підвищив облікову ставку на 0,5 п.п. до 17,5%.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua