Вчені створили ліки для видалення з організму старих клітин


Вчені створили ліки для видалення з організму старих клітин

Біологи з Національного інституту старіння США в Бетесді створили препарат, здатний видаляти старі клітини з організму і продовжувати життя на третину. Про це йдеться в статті, опублікованій в науковому журналі Nature Medicine.

Вчені вважають, що старіння організму пов’язане зі старінням клітин тіла. На відміну від стовбурових клітин, які можуть ділитися і оновлюватися нескінченну кількість разів, клітини тіла вступають в фазу старіння після 40-50 циклів. Біологи вважають, що така поведінка клітин зумовлена природним захистом організму від раку – поділ припиняється в той час, як мутація досягає критичної позначки і ризикує перейти в розряд злоякісної.

З плином часу кількість старих клітин в організмі накопичується і призводить до фізіологічних змін в організмі – слабкості м’язів, наеластічності шкіри, хронічних захворювань і інших ознак старості.

Група дослідників під керівництвом Джеймса Кіркленда провела експеримент з омолодження клітин на гризунах. Спочатку біологи ввели в організм миші старі клітини, а потім зробили їй укол з суміші дасатинібу (використовується для лікування лейкемії) і кверцетину (надає гіркий смак цибулі). В результаті миші прожили на 36% більше часу, ніж їхні родичі, які не отримали дозу ліків.

Вчені мають намір провести додаткові досліди, щоб визначити, чи безпечним є поєднання речовин для організму людини.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування