ЄБРР виділить $500 млн для фінансування будівництва газопроводу TAP


ЄБРР виділить $500 млн для фінансування будівництва газопроводу TAP

Рада директорів Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) у середу затвердила надання кредиту в розмірі $500 млн на фінансування будівництва Транс-Адріатичного газопроводу (TAP), говориться в повідомленні банку.

Бенефіціаром за кредитом виступає Trans Adriatic Pipeline AG (займається реалізацією проекту будівництва газопроводу TAP).

TAP є частиною проекту “Південний газовий коридор” (ПГК), що передбачає створення трубопровідної інфраструктури для поставок азербайджанського газу з родовища Шах-Деніз в рамках “Стадії-2” в Європу. Загальна вартість TAP оцінюється в 4,5 млрд євро.

Початкова потужність TAP складе 10 млрд кубометрів на рік з можливістю її подвоєння.

Загальна протяжність TAP становить 878 км, з яких 550 км пройде через північну частину Греції, 215 км – через територію Албанії, 105 км – через Адріатичне море і 8 км – по території Італії.

Пайовий розподіл між акціонерами у проекті Транс-Адріатичного газопроводу виглядає наступним чином: Держнафтокомпанія Азербайджану (20%), BP (20%), Snam (20%), Fluxys (19%), Enagas (16%) і Axpo (5%).

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування