Словаччину оштрафували на 1 млн євро за порушення закону ЄС про захоронення відходів


Словаччину оштрафували на 1 млн євро за порушення закону ЄС про захоронення відходів

Суд ЄС у Люксембурзі присудив Словаччині штраф за затримку в імплементації закону ЄС про захоронення відходів.

Як повідомляє «Європейська правда», Словаччина повинна виплатити в бюджет ЄС загальний штраф у розмірі 1 мільйон євро і додатково по 5 тисяч євро за кожен день затримки реалізації закону.

Справа стосується словацького сміттєвого полігону на півночі країни, в Жиліной-Поважський Хлемец.

Читайте також: 9 країн ЄС створять кібернетичні сили

У 2013 році суд ЄС ухвалив, що Словаччина порушує директиву ЄС про захоронення відходів, дозволивши експлуатацію існуючого полігону без плану щодо приведення ділянки у відповідність, і не ухвалив остаточного рішення щодо роботи полігону на основі затвердженого плану.

Три роки потому Словаччина не ухвалила остаточного рішення щодо статусу полігону, тому Єврокомісія звернулася до суду з проханням оштрафувати Словаччину.

Суд визнав, що Словаччина протягом п’яти років не ухвалила остаточного рішення про закриття всієї ділянки полігону і він не був остаточно закритий відповідно до директиви ЄС.

Суд вважає, що порушення Словаччиною своїх зобов’язань здатне вплинути на навколишнє середовище та здоров’я людей. Разом з тим суд вважає, що слід враховувати послідовні зусилля Словаччини щодо забезпечення дотримання рішення суду 2013 року, співпрацю з Єврокомісією і врахування того факту, що з 7 січня 2014 року операції на цьому сміттєвому полігоні були припинені.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування