В Україні страховики ініціюють подорожчання автостраховки


В Україні страховики ініціюють подорожчання автостраховки

В Україні страховики ініціюють подорожчання автостраховки.

Учасники ринку автострахування хочуть, щоб компанії, які часто і щедро платять потерпілим в ДТП, могли продавати клієнтам більш дорогу страховку.

Президія Моторного (транспортного) страхового бюро України (МТСБУ) розглядає можливість підвищення тарифів. Про це повідомило джерело, знайоме з планами в бюро.

“Статистика за 2015-2017 роки свідчить про те, що частота страхових випадків і збитковість цього виду страхування зростає, і до 2019 року всі страховики перейдуть на максимальний передбачений законодавством розмір страхової премії, але навіть це не дозволить їм компенсувати збільшення розміру середнього збитку”, – пояснив співрозмовник.

У 2015-2017 роках відбулося зростання збитковості і рівня страхових виплат до 35-40% від зібраних премій. Спостерігається зростання кількості автомобілів у країні (включаючи автомобілі на єврономерах) і, як наслідок, підвищується частота настання страхових випадків.

Нагадуємо, що в 2017 році, за даними МТСБУ, страхові компанії збільшили збір страхових премій по ОСЦПВ лише на 9,6% (до 3,734 млрд грн) на тлі 5% зростання кількості укладених договорів (7,4 млн шт.). Середній розмір страхового платежу зріс на 4% – до 504,2 грн.

При цьому виплати зростали набагато більшими темпами: на 34,3% – до 1,888 млрд грн. Страхові компанії врегулювали 133,4 тис. страхових випадків з середньою сумою виплати в 14,15 тис. грн. Ще роком раніше страховики платили по 11,79 тис. грн.

Учасники ринку згодні з необхідністю перегляду тарифів, але всі страховики мають бути в рівних умовах. До того ж, на їхню думку, некоректно порівнювати збитковість конкретних компаній зі середньоринковою збитковістю.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Особисті фінанси
Все, що ми знаємо про:МТСБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua