Ліквідатори естонського Versobank, що належить українцям, почнуть виплату великих компенсацій


Ліквідатори естонського Versobank, що належить українцям, почнуть виплату великих компенсацій

Активи естонського банку Versobank AS, який ліквідується і належить українським акціонерам, перевищують відомі зобов’язання, тому ліквідатори вирішили достроково компенсувати всім вкладникам гроші в розмірі EUR200 тис, що зберігалися на вкладах і рахунках. І ще додатково 30% від залишку рахунку, що перевищує цю суму.

Відповідно до прес-релізу з посиланням на ліквідатора банку присяжного аудитора KPMG Ееро Каупа, банк, що ліквідується, має в своєму розпорядженні достатні кошти, тому немає причин затримувати виплати вкладникам.

Передбачається, що суми, які залишилися, будуть остаточно виплачені після закінчення терміну пред’явлення вимог у ліквідаційному провадженні 30 липня 2018 року.

Ліквідатори закликають всіх клієнтів банку, які ще не подали ліквідаторам заяви про вимогу, подати його не пізніше 24 червня 2018 року, навіть якщо сума, що зберігалася на рахунку, була для вкладника несуттєвою.

За словами Е.Каупа, вкладникам, які подали заяву до 3 червня, буде виплачена більша частина депонованих коштів ще до настання терміну пред’явлення вимог і завершення продажу майна банку. Він уточнив, що до теперішнього часу на додачу до вже виплачених через гарантійний фонд компенсацій отримані також заяви на загальну суму EUR87 млн.

Ліквідатори нагадують, що у співпраці з ними гарантійний фонд приступив до компенсації вкладів і грошей, що зберігалися на рахунках, в розмірі до EUR100 тис. ще 5 квітня 2018 року. До теперішнього часу гарантійний фонд виплатив компенсації 2,505 тис. клієнтам в сумі EUR88,9 млн. Тепер на підставі поданих заяв ліквідатори банку приступлять до виплати компенсацій клієнтам, на рахунках яких було понад EUR100 тис., або які не клопотали про компенсацію вкладів перед гарантійним фондом.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua
Опитування