"Нафтогаз" сподівається на скасування призупинення рішення стокгольмського арбітражу після подачі своїх контраргументів


"Нафтогаз" сподівається на скасування призупинення рішення стокгольмського арбітражу після подачі своїх контраргументів

НАК “Нафтогаз України” сподівається на скасування Апеляційним судом округу Свеа наказу про призупинення процедури виконання рішення стокгольмського арбітражу після подачі своїх контраргументів, повідомила прес-служба компанії.

“Рішення суду було прийнято судом без виклику Нафтогазу і, відповідно, без урахування пояснень і аргументів, які були б представлені Нафтогазом, якби суд повідомив його про наявність такого клопотання Газпрому і розгляд судом цього питання. Рішення є тимчасовим. Компанія найближчим часом подасть суду свої розгорнуті пояснення і контрагрументи і очікує, що, врахувавши їх, суд скасує рішення про призупинення”, – зазначили в НАК.

У прес-службі пояснили, що наказ Апеляційного суду означає тимчасове припинення подальших дій “Нафтогазу” за процедурою стягнення $2,6 млрд з “Газпрому”. Водночас він не призводить до скасування рішень Арбітражу і не дає “Газпрому” можливості вимагати у “Нафтогазу” повернення $2,1 млрд, вже зарахованих рішенням арбітра в якості компенсації НАК.

Як повідомлялося, Апеляційний суд округу Свеа (Швеція) 13 червня задовольнив клопотання ПАТ “Газпром” і виніс наказ про призупинення виконання рішення Стокгольмського арбітражу від 28 лютого 2018 року щодо суперечки між “Газпромом” і “Нафтогазом України” в рамках контракту на транзит газу через територію України.

Як йдеться в повідомленні “Газпрому”, клопотання було подано ним 7 червня 2018 року в зв’язку з оскарженням арбітражного рішення щодо транзитному контракту і спробами “Нафтогазу” до розгляду скарги по суті почати процедуру примусового виконання цього рішення в різних юрисдикціях.

“Апеляційний суд погодився, що є достатні підстави для призупинення виконання рішення Стокгольмського арбітражу. Винесення наказу позбавляє НАК “Нафтогаз України”, в тому числі, підстав для спроб арешту активів “Газпрому” за кордоном. Дана обставина буде використана “Газпромом” при оскарженні дій судових приставів у Швейцарії та Нідерландах”, – йдеться в релізі російської компанії.

Відповідно до закону Швеції “Про арбітраж” наказ апеляційного суду не може бути оскаржено, підкреслює “Газпром”.

Довідка Finance.ua

  • Стокгольмський арбітраж 28 лютого 2018 року прийняв остаточне рішення щодо суперечки між “Газпромом” і “Нафтогазом України” в рамках контракту на транзит газу через територію України.
  • За ним “Газпром” повинен заплатити українській стороні $2,6 млрд за недостатні обсяги транзиту газу. У свою чергу “Газпром” звернувся в апеляційний суд округу Свеа із заявою про оскарження рішення та повне скасування.

В кінці травня – на початку червня “Нафтогаз України” повідомив, що робить на території Швейцарії і Нідерландів дії з примусового виконання рішення Стокгольмського арбітражу по розгляду щодо транзитного контракту.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua
Опитування