НБУ ініціює надання права третім особам здійснювати ідентифікацію при відкритті рахунків банку


НБУ ініціює надання права третім особам здійснювати ідентифікацію при відкритті рахунків банку

Національний банк ініціює надання права третім особам здійснювати ідентифікацію та верифікацію фізичних осіб при відкритті рахунків у банку.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби НБУ.

Відповідні норми містить проект постанови правління НБУ “Про затвердження змін до інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах”.

Підкреслюється, що цей документ розроблено з метою вдосконалення системи ідентифікації і верифікації фізичних осіб та відповідно до вимог п. 5 ст. 9 закону України “Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення”.

Зокрема, проектом передбачається надання банкам права на підставі договору доручення з банком, який є абонентом-ідентифікатором, при відкритті рахунку використовувати інформацію про ідентифікаційні дані клієнтів – фізичних осіб, отриману за допомогою єдиної національної системи електронної дистанційної ідентифікації фізичних і юридичних осіб BankID Національного банку в порядку, визначеному нормативно-правовими актами НБУ з питань фінансового моніторингу та функціонування системи BankID.

Крім того, проект передбачає доручення юридичним особам-резидентам, фізичним особам-підприємцям – резидентам і фізичним особам-резидентам (агентам) на договірній основі здійснювати ідентифікацію та верифікацію клієнтів банку – фізичних осіб у порядку, визначеному нормативно-правовим актом Національного банку з питань фінансового моніторингу.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua