Мінрегіонбуд пропонує будувати багатоповерхівки без сміттєпроводів


Мінрегіонбуд пропонує будувати багатоповерхівки без сміттєпроводів

У Міністерстві регіонального розвитку та будівництва пропонують найближчим часом скасувати обов’язкове проектування сміттєпроводів у багатоповерхових житлових будинках.

Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе в Facebook.

Читайте також: Україна розраховує збільшити переробку твердих побутових відходів до 70%

За його словами, така пропозиція міститься у змінах до державних будівельних норм.

“Допоки в Україні будуть обов’язково проектуватися сміттєпроводи, то цивілізована система сортування сміття не запрацює. Сміттєпроводи в багатоповерхівках – пережиток радянського минулого, який сьогодні не має нічого спільного з відповідальним поводженням з відходами та дбайливим ставленням до екології та природи взагалі”, – написав Парцхаладзе.

Він зазначив, що це жахлива антисанітарія, сморід і бруд через нерегулярне чищення сміттєпроводів і тому, що люди викидають в них все що завгодно.

“Замість знайомих всім сміттєпроводів можна використовувати, наприклад, підземний або вакуумний спосіб збирання сміття. Це буде сприяти чистоті в житлових будинках, населених пунктах і поліпшенню екологічної ситуації”, – написав Парцхаладзе.

Він розповів, що згідно із змінами необхідність влаштування сміттєпроводів у житлових будинках визначається з урахуванням прийнятої в населеному пункті системи поводження з відходами.

При цьому у спеціалізованих будинках для людей з інвалідністю та літніх людей обов’язкова норма з проектування сміттєпроводів буде збережена.

Парцхаладзе повідомив, що зміни до ДБН будуть затверджені найближчим часом і набудуть чинності через 3 місяці після опублікування.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування