Прибутковість житлового будівництва в середньостроковій перспективі продовжить скорочуватися


Прибутковість житлового будівництва в середньостроковій перспективі продовжить скорочуватися

Прибутковість будівництва житла в Україні в середньостроковій перспективі зменшиться через зростання конкуренції і собівартості, а попит залишиться обмеженим через низьку платоспроможність населення, йдеться у 5-му Звіті про фінансову стабільність Національного банку України.

Згідно зі звітом, серед причин зростання конкуренції – скорочення кількості ділянок під забудову та нові державні будівельні норми, що обмежують щільність забудови.

Крім того, за даними регулятора, пропозиція все ще значно перевищує попит. За прогнозами НБУ, навіть при зростанні номінальних доходів платоспроможний попит залишається обмеженим. Пропозиція продовжує зростати, хоча є підстави очікувати її уповільнення.

“Пропозиція житлової нерухомості продовжує зростати. Банки відновлюють іпотечне кредитування, на сьогодні обсяги іпотеки не впливають на цінову динаміку на ринку житлової нерухомості”, – повідомив під час презентації звіту директор департаменту фінансової стабільності НБУ Віталій Ваврищук.

Згідно з документом, ціни на ринку житла стабілізувалися вперше за останні чотири роки. Старе житло продовжує дешевшати: за підсумками березня-2018 середня ціна 1 кв. м київського житла на вторинному ринку знизилася на 2% у доларовому еквіваленті порівняно з 2017 роком (на 14% – в еквіваленті євро). Водночас ціни на первинному ринку в доларовому еквіваленті зросли на 1% до попереднього року, у гривні практично не змінилися.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Нерухомість
Все, що ми знаємо про:НБУ
В Контексті Finance.ua
Опитування