Кабмін заборонив видачу спецдозволів на нафтогазові площі в обхід аукціонів через механізм апробації


Кабмін заборонив видачу спецдозволів на нафтогазові площі в обхід аукціонів через механізм апробації

Кабінет Міністрів України заборонив видачу спеціальних дозволів на нафтогазові площі в обхід аукціонів через механізм апробації.

Відповідну постанову уряду №333 від 25 квітня 2018 року оприлюднено на урядовому веб-порталі.

Документ коригує низку норм, викладених у постановах Кабміну №954 та 615 від 30 травня 2011 року.

Уряд, зокрема, скасував плату за приріст запасів і плату за продовження дії нафтогазової ліцензії. Надалі держава буде стягувати з надрокористувачів тільки плату за первинне отримання ліцензії і ренту, що відповідає обсягу видобутих вуглеводнів.

Як роз’яснено в постанові №333, надалі при отриманні нафтогазової ліцензії на морському шельфі компаніям не знадобляться погодження облрад.

Документ також дає можливість компаніям – власникам ліцензій передавати їх своїм дочірнім підприємствам, але тільки до кінця 2018 року.

Уряд дозволив продовжувати дію спецдозволів для компаній, які мають податкові борги, проте з обмеженням права розпорядження видобутою сировиною.

Крім цього, постанова №333 вводить перехідний період для належного виконання вимог закону України “Про оцінку впливу на навколишнє середовище”.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:Кабмін
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua
Опитування