НАБУ пропонує змінити процедуру банкрутства фізосіб


НАБУ пропонує змінити процедуру банкрутства фізосіб

Незалежна асоціація банків України (НАБУ) пропонує при підготовці до другого читання у Верховній Раді проекту Кодексу щодо процедур банкрутства (№ 8060) змінити процедуру банкрутства фізичних осіб, повідомила виконавчий директор НАБУ Олена Коробкова.

За словами О.Коробкової, НАБУ пропонує, щоб процедуру банкрутства фізичної особи міг ініціювати лише боржник – фізична особа. До подачі заяви про банкрутство боржник повинен подати декларації з його майновим станом і його сім’ї за останні три роки. Якщо зазначена інформація виявиться недостовірною – боржник втрачає можливість звільнитися від зобов’язань.

Читайте також: Деталі нового закону про Антикорупційний суд

Пропонується також встановити верхню межу заборгованості для ініціювання процедури відновлення платоспроможності/банкрутства (близько 6 млн грн) і термін (наприклад, п’ять років після визнання особи банкрутом), протягом якого така особа не може повторно ініціювати стосовно себе процедуру банкрутства. Це виключить можливість для боржників, які є поручителями великого бізнесу і кінцевими його бенефіціарами, “обнулити” свої зобов’язання перед кредиторами.

Проект Кодексу щодо процедур банкрутства також обов’язково повинен передбачати обмеження в частині банкрутства фізичних осіб. Наприклад, після визнання банкрутом фізична особа протягом п’яти років не може без вказівки інформації про банкрутство брати на себе зобов’язання за договорами позики і кредитними договорами, укладати договір поруки, передавати майно в заставу, обіймати керівні посади в державних органах, які потребують підтвердження бездоганної ділової репутації.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Все, що ми знаємо про:НАБУ
В Контексті Finance.ua
Опитування