Україна і НАТО ухвалили Дорожню карту співпраці в ОПК на 2018 р


Україна і НАТО ухвалили Дорожню карту співпраці в ОПК на 2018 р

Згідно з повідомленням на сайті РНБО, документ підписаний в рамках чергового засідання спільної робочої групи Україна-НАТО з оборонно-технічного співробітництва, що відбулося в кінці травня в Одесі.

Як наголошується в повідомленні, нова Дорожня карта Україна-НАТО зі співробітництва в ОПК на 2018 рік містить низку нових завдань для української сторони: йдеться про розвиток спільних з НАТО національних систем стандартизації та кодифікації в оборонній сфері; співробітництво у сфері безпеки зберігання боєприпасів; сприяння встановленню зв’язків між оборонними підприємствами країн НАТО і України. Також передбачено створення системи державного гарантування якості оборонної продукції і участь ОПК України у проектах концепції “Розумна оборона”.

Як уточнюється у повідомленні, учасники засідання обговорили перспективи розвитку оборонно-технічного співробітництва Україна-НАТО, перебіг реформи ОПК України, а також подальший розвиток державно-приватного партнерства та рівень взаємодії з програми трастового фонду НАТО в частині досягнення сумісності з альянсом в оборонно-технічній сфері.

Згідно з озвученими під час засідання оцінками, попередня дорожня карта виконана українською стороною в повному обсязі, триває процес переходу українського ОПК на стандарти НАТО. У 2017 році в оборонній галузі ухвалено 41 стандарт альянсу, в 2018 році планується впровадження 26 стандартів. Також введена в експлуатацію автоматизована інформаційна система кодифікації предметів постачання.

Довідка Finance.ua

  • Україна і НАТО активізували діалог про співпрацю в ОПК в 2014 році.
  • На початку 2015 року Київ озвучив плани про приєднання до діючої для країн-членів альянсу системи закупівель озброєнь. Також Україна заявила про плани до 2020 року забезпечити в повному обсязі переведення ОПК на стандарти НАТО.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування