Найбільша фондова біржа України попросила Порошенка скасувати "антиросійські" санкції


Найбільша фондова біржа України попросила Порошенка скасувати "антиросійські" санкції

Українська біржа звернулася до президента Петра Порошенка з проханням скасувати “антиросійські” санкції в частині використання біржових торгових систем і має намір створити дочірню товарну біржу.

Про це йдеться в повідомленні біржі.

Біржа направила лист президенту з пропозицією скасування санкцій в частині використання біржових торгових систем, вироблених компанією Московська біржа, введених фактично проти українських суб’єктів господарювання, або відстрочення таких санкцій на один рік.

Крім того, біржова рада прийняла рішення ініціювати проект створення дочірньої товарної біржі, оголосити публічний міжнародний тендер на закупку нової торгово-клірингової системи.

Зазначимо, що в кінці травня РНБО розширила список “антиросійських” санкцій. До переліку потрапила Московська біржа. Санкціями, зокрема, українським компаніям заборонено використовувати програмне забезпечення Московської біржі – електронні торгові системи ПЗ Plaza і ПЗ Forts.

До 2016 року Московська біржа володіла великими частками в двох з трьох провідних українських майданчиків – ПФТС і Української біржі, а її програмне забезпечення було основою для ПЗ українських бірж. У Нацкомісії з цінних паперів України висловлюють побоювання, що ПЗ українських майданчиків, як і раніше, залежить від російського.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua
Опитування