Фахівці розповіли, як за літо подорожчають продукти


Фахівці розповіли, як за літо подорожчають продукти

Влітку ціни на деякі популярні серед українців продукти впадуть завдяки сезонному фактору. Тим не менш, м’ясо, сир і сало продовжать дорожчати.

Такий прогноз Сьогодні озвучили експерти.

“Хоча ціни вже значно зросли, це не межа, – впевнена аналітик УАК Неля Онищенко. – У зв’язку з тим, що прогнозується подорожчання кормів і збільшення виробничих витрат, влітку варто очікувати подорожчання свинини і сала на 5-10% (5-10 грн). А ціна на молоко на початку літа може трохи (на 1-2 грн/л) знизитися, оскільки надої в цьому сезоні зростають”.

Директор Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко зазначає, що влітку ціна картоплі не буде зростати через хороший врожай. За його словами, ціни на помідори і огірки знизяться в два-три рази, коли з’явиться пропозиція з грунту. При гарному врожаї в серпні на 10-15% подешевшають капуста і цибуля.

При цьому подорожчає куряче філе. “Зараз кіло продукту зростає на 1-1,5 грн на місяць. Тому влітку зростання цін буде в межах інфляції – на 3 грн за сезон”, – уточнює Дорошенко.

Аналогічно – на 1-1,5 грн на місяць – буде дорожчати твердий сир, зате подешевшають яйця – десяток на 50-70 коп.

Хліб додасть за літо 1-1,5 грн за кіло, адже зерно дорожчає. Зросте в ціні і олія, бо на світових ринках продукт подорожчав на 8%. Але в Україні подорожчання буде поступовим – по 2-4% в червні-липні, прогнозують фахівці.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua