НБУ і "Приватбанк" остаточно програли справу ФК "Динамо" Суркіса


НБУ і "Приватбанк" остаточно програли справу ФК "Динамо" Суркіса

Верховний Суд відмовився задовольнити заяви Національного банку і “Приватбанку” щодо перегляду судових рішень з питань визнання ТОВ “ФК “Динамо” Київ” пов’язаною з “Приватбанком” особою.

Відповідне рішення Верховний Суд виніс 24 травня.

Зокрема, Верховний Суд вирішив, що позивачі не надали суду достатніх доказів неоднозначного тлумачення норм закону касаційним судом в різних справах, в зв’язку з чим відмовив у задоволенні позову і залишив в силі рішення Вищого адмінсуду в цій справі.

Суд також підтвердив законність скасування наказу тимчасового адміністратора “Приватбанку” № 22 від 20 грудня 2016 року в частині заборони видаткових операцій і блокування рахунків ТОВ “ФК “Динамо” Київ” в “Приватбанку”.

Згідно з матеріалами Верховного Суду, суди попередніх інстанцій встановили, що підставою для визнання ТОВ “ФК “Динамо” Київ” пов’язаною особою з “Приватбанком” стало те, що Ігор Суркіс має частку в статутному капіталі товариства в розмірі 63,706%.

При цьому, станом на день прийняття рішення комісії НБУ № 105, Суркіс також був опосередкованим (через компанію Bolvik Ventures Ltd) власником більше 10% статутного капіталу ЗАТТРКТЕТ”, яка була родинною юрособою з “Приватбанком”.

Крім того, НБУ вказав серед підстав для визнання ТОВ “ФК “Динамо” Київ” пов’язаною особою з “Приватбанком” ще ряд обставин.

Зокрема, ТОВ “ФК” Динамо “Київ” брало кредити в “Приватбанку”, що дозволяло товариству виплачувати дивіденди в інтересах свого власника (І. Суркіса), клуб також не мав кредитів в інших банках.

Крім того, видача кредиту ТОВ “ФК “Динамо” Київ” суперечила внутрішнім правилам “Приватбанку” і була проведена на неринкових умовах.

Задовольняючи частково позовні вимоги, суд першої інстанції, з яким погодились суди апеляційної та касаційної інстанцій, дійшов висновку про відсутність у НБУ правових підстав для віднесення ТОВ “ФК “Динамо” Київ” до пов’язаних з “Приватбанком” осіб через відсутність відповідних кваліфікуючих ознак і доказів такого зв’язку.

Вищий адмінсуд констатував, що НБУ не надав належних доказів, що стали підставою для прийняття оспорюваного рішення: ВАСУ вирішив, що представлена ​​Нацбанком роздруківка з сайту телеканалу “ТЕТ” за структурою власності (де Ігор Коломойський і Суркіс значилися бенефіціарами телеканалу) “не є формою здійснення банківського нагляду”, а в держреєстрі юросіб Суркіс не вказаний співвласником “ТЕТ”.

За висновком ВАСУ, це спростовує твердження НБУ про спорідненість ТОВ “ФК “Динамо” Київ” з Приватбанком.

Також Вищий адмінсуд не погодився з думкою НБУ, що особливості відносин між ФК “Динамо” і банком (зокрема, невелика різниця між кредитною і депозитною ставками і відсутність кредитної заборгованості футбольного клубу перед іншими банками і т. д.) можуть служити доказом їх пов’язаності.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Фондовий ринок
Дивись також
Весь ринок:Фондовий ринок
Все, що ми знаємо про:ПриватБанк
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua