0 800 307 555
Finance.ua розвивається і оновлює головну
Finance.ua - це не тільки стрічка новин. Ми вкладаємо багато сил у створення сервісів порівняння кредитів, депозитів і банківських карт. А наша редакція публікує багато путівників по вибору фінансових послуг і розповідає як не переплачувати.
Щоб показати все це читачам, ми винайшли головну сторінку сайту заново.

Єгипет може стати чистим експортером газу до 2020 р.


Єгипет може стати чистим експортером газу до 2020 р.

Єгипет може повернути собі статус чистого експортера газу та СПГ до 2020 року завдяки швидкому нарощуванню видобутку на таких ключових upstream-проектах, як Zohr і West Nile Delta (WND).

Тим не менш, мета Каїра стати регіональним газовим хабом в найближчі роки залишиться важкодосяжною, з урахуванням геополітичних, логістичних і технологічних проблем, говориться в огляді Global Gas Analytics (GGA).

Наявність у Єгипті двох СПГ-заводів сукупною потужністю в 12,2 млн тонн на рік робить країну потенційним кандидатом на роль газового хаба, відзначають експерти. Більше того, єгипетські СПГ-потужності значно недовикористані: якщо підприємство в місті Ідку час від часу використовується компанією Shell, то завод в Дум’яті простоює.

У січні-квітні 2018 року Єгипет використовував лише близько 7% потужностей з виробництва СПГ. Однак видобуток газу в країні зростає, і Shell розраховує, що зможе нарощувати експорт СПГ з підприємства в Ідку.

Великий інтерес західних компаній, включаючи Eni, BP, Shell і ExxonMobil, до нафтових і газових ділянок у Середземному морі у водах Єгипту, Кіпру та Ізраїлю також свідчить на користь бажання Єгипту стати регіональним газовим хабом.

Видобуток газу в країні скорочувався в середньому на 6,2% на рік у період з 2011 по 2016 рр. на тлі відлуння “арабської весни” і політичної нестабільності. Однак тенденція до зниження виробництва газу змінилася з 2017 року завдяки стабілізації політичної ситуації в країні, а також наданню Каїром більш сприятливих умов роботи іноземним компаніям.

Згідно з прогнозом GGA, в період з 2017 по 2023 рр. видобуток газу в Єгипті буде збільшуватися в середньому на 7% за рік.

Тим не менш, на думку експертів, Єгипет зможе реалізувати своє бажання стати газовим хабом в кращому випадку в довгостроковій перспективі. Пріоритетом влади країни, ймовірно, буде задоволення внутрішнього попиту на газ і скорочення імпорту СПГ, і лише після виконання цих цілей уряд почне розглядати істотне підвищення експорту газу.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування