Російський ВТБ припинив кредитувати Дерипаску через санкції


Російський ВТБ припинив кредитувати Дерипаску через санкції

ВТБ чекає подальших роз’яснень OFAC щодо компаній, які потрапили під американські санкції на початку квітня, і почекає з новими кредитами особам з “чорного списку”.

Про це заявив голова банку Андрій Костін, передає російський “Інтерфакс”.

OFAС 6 квітня включила в “чорний список” Олега Дерипаску, Віктора Вексельберга і цілу низку своїх компаній.

“З “РусАлом” та іншими, ми чекаємо на рішення OFAC, але сподіваємося, що питання буде вирішено, оскільки ми їхні великі кредитори і повинні повернути свої гроші”, – сказав Костін в інтерв’ю CNBC.

Він нагадав, що ВТБ оцінив розмір ризику на компанії, що потрапили в новий санкційний список, менш ніж у 2% від розміру активів. Нових кредитів особам з американського SDN List ВТБ не видає.

“Звичайно, ми не позичаємо йому нові гроші (з моменту введення санкцій – ред.)”, – заявив голова ВТБ.

“Ми повинні стежити за тим, що відбуватиметься з ними (фігурантами “чорного списку” – ред.), з урахуванням того, що є дискусії про можливості зняття санкцій проти “РусАлу” і інших компаній. Тому подивимося, але на даний момент великою проблемою для нас це не є”, – зазначив банкір.

“Наскільки я зрозумів, пан Дерипаска готовий відмовитися від статусу найбільшого акціонера для порятунку компанії. Отже, сподіваюся, питання буде вирішено. “РусАл” – відома міжнародна компанія зі значною часткою алюмінієвого ринку, і, сподіваюся, вона продовжить працювати”, – сказав голова ВТБ.

Власне потрапляння у SDN List Костін вважає несправедливим: “Я включений (до списку – ред.) як високопоставлений урядовець, яким не є – світова банківська спільнота знає мене як банкіра”.

Він сказав, що проблем через введення санкцій поки що не мав.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування