Чистий прибуток банків США в I кварталі підскочив на 27,5%, до рекорду - FDIC


Чистий прибуток банків США в I кварталі підскочив на 27,5%, до рекорду - FDIC

Сукупний чистий прибуток банків США в першому кварталі підскочив на 27,5% щодо аналогічного періоду минулого року, свідчать дані Федеральної корпорації зі страхування депозитів (Federal Deposit Insurance Corporation, FDIC).

Чистий прибуток 5606 комерційних банків і ощадних установ країни, які беруть участь у системі страхування і опублікували звітність, склав в січні-березні $56 млрд, що на $12,1 млрд більше обсягу роком раніше.

Таким чином, показник досяг максимального рівня з 2011 року. Позитивний вплив на результат мало підвищення виручки і зниження податків. Однак навіть без впливу з боку зміни податкового законодавства прибуток американських банків склав $49,4 млрд, що також є рекордом, відзначає The Wall Street Journal. Попередній максимум був зафіксований у другому кварталі 2017 року та становив $48,1 млрд.

Понад 70% фінінститутів продемонстрували підйом прибутку в минулому кварталі, наголошується в звіті FDIC. Частка збиткових банків опустилася до 3,9% в порівнянні з 4,3% у січні-березні 2017 року.

“Банківська галузь повідомила про позитивні результати за підсумками ще одного кварталу. Тим не менш, ситуація із процентними ставками та конкурентоспроможні умови кредитування як і раніше створюють труднощі для багатьох інститутів, – вважає голова FDIC Мартін Грюнберг. – Галузь повинна ретельно управляти ризиками, щоб продовжувати зростати в довгостроковій перспективі стабільно”.

Чистий процентний дохід банків зріс на 8,5% – до $131,3 млрд. Середня чиста процентна маржа (різниця між доходами за активами та ставками за депозитами) піднялася до 3,32% порівняно з 3,19% у першому кварталі 2017 року.

Тим часом непроцентні доходи збільшилися на 7,9% – до $67,4 млрд, що було обумовлено зростанням торгової виручки (на 14,9%).

Середня рентабельність активів (ROA) піднялася до 1,28% порівняно з 1,04% роком раніше.

Сумарний обсяг кредитів на балансах банків в першому кварталі збільшився на 0,3% щодо попередніх трьох місяців та на 4,9% за рік, говориться в повідомленні FDIC.

Кількість проблемних банків у США на 31 березня становила 92 (мінімальна кількість з першого кварталу 2008 року) проти 95 на кінець минулого року. Максимальний рівень у 888 подібних фінінститутів був зафіксований у першому кварталі 2011 року.

Тим не менш, сукупний обсяг активів проблемних банків збільшився за минулі три місяці до $56,4 млрд порівняно з $13,9 млрд.

Протягом минулого кварталу в країні було створено 3 банки, 65 приєдналися до інших в рамках угод зі злиття, при цьому не було зафіксовано жодного банкрутства, наголошується в прес-релізі FDIC.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування