МОЗ України затвердило зміни для впровадження електронного рецепта


МОЗ України затвердило зміни для впровадження електронного рецепта

Міністерство охорони здоров’я України затвердило зміни до правил виписування рецептів на лікарські засоби і вироби медичного призначення, які впроваджують електронні рецепти.

Відповідний наказ відомства №735 від 18 квітня 2018 року про внесення змін в правила (№360 від 19 липня 2005 року) оприлюднено на сайті Верховної Ради.

“Рецепти форми № 1 (“ф-1”) (крім випадків призначення наркотичних (психотропних) лікарських засобів на спеціальному рецептурному бланку форми № 3 “ф-3”) можуть виписуватися у формі електронного документа, електронного рецепта. Електронний рецепт створюється, зберігається та передається через інформаційну (інформаційно-телекомунікаційну) систему”, – наголошується в документі.

Крім того, затверджені зміни надають право на виписування рецептів лікарям, які здійснюють медичну практику як фізичні особи-підприємці.

Наказом також запроваджується нова форма рецептурного бланка, яка повинна містити інформацію про заклад охорони здоров’я або фізичну особу-підприємця: її найменування, адресу, ідентифікаційний код з Єдиного державного реєстру, реквізити ліцензії на медичну практику, або рішення органу ліцензування про видачу такої ліцензії.

При цьому, зазначає МОЗ, поки електронний рецепт буде поступово впроваджуватися, його нова форма буде заповнюватися в паперовому вигляді. Водночас установи охорони здоров’я зможуть використовувати стару паперову форму рецепту “ф-1” з червоною печаткою “вартість підлягає відшкодуванню” до повного використання таких рецептурних бланків.

У новій формі бланка поле “вартість підлягає відшкодуванню” замінено полем “джерело фінансування”, де вказується назва урядової чи муніципальної програми для пільгового відпуску препаратів.

В рамках впровадження електронного рецепта, у відомостях про пацієнта повинні зазначатися, крім його прізвища, ініціалів та віку, також і номер амбулаторної або стаціонарної картки, який буде з’єднувати історію лікування пацієнта з усіма даними про нього в системі E-health. Крім того, це допоможе уникнути в системі плутанини, у разі, якщо пацієнти будуть мати однакові імена і дату народження.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:МОЗ України
В Контексті Finance.ua
Опитування