АЗС переписують цінники: чим українцям агукнеться нафта по $80/барель


АЗС переписують цінники: чим українцям агукнеться нафта по $80/барель

Українські заправники кинулися переписувати цінники. Лише за минулі вихідні багато мережевих АЗС істотно підняли ціни на всі види автомобільного пального. В тому числі, і на газ. За даними Консалтингової групи «А-95», мережа WOG підвищила вартість дизельного, «другого» і «п’ятого» бензинів відразу на 50 коп. Таким чином, тепер літр найдорожчого А-95 обійдеться автомобілістам у 32,45 грн. Підтягують свої цінники й інші українські заправки.

Перша і найочевидніша причина для такого різкого подорожчання, за словами експертів, – це подорожчання нафти. Липневі ф’ючерси нафти марки Brent вже перевалили за $79/барр. Тільки за останній тиждень Brent подорожчала на 1,8%.

З іншого боку, цінники ще стримує гривня, яка зміцнюється. Але це поки що. Що буде далі – більше залежить від котирувань нафти, кажуть експерти.

«Ми не прогнозуємо подальшого зростання. На наш погляд, котирування Brent відскочать до $79 за барель і будуть коливатися в межах $77-79 в наступні 6 місяців. А значить, гірше, ніж зараз, не буде», – заспокоїв UBR.ua експерт ринку нафтопродуктів, член наглядової ради «Інтегрум Венчурс» Олександр Киримов.

Але є і негативний прогноз. Так, американський банк Morgan Stanley прогнозує зростання вартості нафти Brent до $90/бар. Правда, тільки до 2020 року. А, як відомо, кожен долар дає прибавку в 44 коп. на літрі. Іншими словами, при зростанні на $10, ми побачимо плюс 4,4 грн. на літрі на заправних стелах. Але експерти все ж сподіваються, що до цього не дійде.

«З одного боку, Іран не згорне нафтовидобуток. Нафта в обхід санкцій ймовірно піде на НПЗ в Росії. РФ завантажить нафтопереробку і буде поставляти до Ірану кінцеві продукти. З іншого боку, сланцева нафта США. Тому, наш прогноз $77-79 / бар.», – помітив нам Олександр Киримов.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування