"Халявні" гроші: де в світі громадянам платять просто так і чому українцям подібне поки не "світить"


"Халявні" гроші: де в світі громадянам платять просто так і чому українцям подібне поки не "світить"

Рішення спробувати ввести у себе БОД – безумовний основний дохід, – взяли в Фінляндії, Італії, Німеччині, Канаді, Індії, Намібії та інших країнах.

Вперше експеримент здійснили в Канаді ще в 70-і роки в провінції Манітоба.

Протягом 2 років 12 тисяч жителів містечка Дофін отримували щомісячно базову суму на життя. В результаті в містечку на 8,5% скоротився рівень госпіталізації, підлітки зосередилися на школі, а матері почали більше часу приділяти дітям.

Лише 1% учасників програми перестали працювати зовсім, розраховуючи на допомогу держави.

Читайте також: У Кабміні обіцяють, що середня зарплата до кінця року може скласти 10 тисяч грн

В Індії подібний експеримент тривав півтора роки. У 20 населених пунктах підвищився рівень охорони здоров’я, освіти, люди стали економічно активними.

У Намібії регулярні безумовні виплати в розмірі 90 євро допомогли знизити рівень злочинності на 42%, а кількість людей, що живуть за межею бідності, скоротилася майже вдвічі.

З січня 2017 року по 2019 рік у Фінляндії триває експеримент. 2 тисячі фінських безробітних щомісяця отримують $600 від державної страхової компанії. Навіть якщо вони знайдуть високооплачувану роботу, виплати не припиняться.

В Італії до громадської ініціативи приєднався ціле містечко: жителі Ліворно щомісяця видають сотні місцевих безробітних по $537.

У Німеччині базовий дохід 1000 євро на місяць розігрують у лотерею. Це неурядова програма, експериментом займається компанія з краудфандингу.

Експерти стверджують, що поки Україні такий експеримент проводити рано. Зазвичай за такі виплати беруться країни з ВВП більше $30 тисяч на душу населення.

В Україні цей показник в 13 разів менший – всього $2200.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування