NASA запустить на МКС ракетоносій Antares із супутником, який будували українці (відео)


NASA запустить на МКС ракетоносій Antares із супутником, який будували українці (відео)

Американське космічне агентство NASA спільно з компанією Orbital ATK сьогодні о 11:39 за київським часом здійснить запуск космічного корабля Antares з вантажним супутником для Міжнародної космічної станції, який був збудований українцями.

Місце запуску ракети з кораблем Cygnus (“Лебідь”) — комерційний космодром MARS на базі Валлопс в американському штаті Вірджинія. Це дев’ятий політ по даній програмі постачання МКС. Місія носить назву Cygnus CRS OA-9.

Antares — одноразова ракета американської компанії Orbital ATK, яка використовує її для запуску вантажівок Cygnus за програмами NASA на МКС. З 7 запусків 6 були успішними (в жовтні 2014 року ракету на зльоті підірвали через несправності).

Це третій запуск ракети в конфігурації “230”. Висота Antares-230 — 42,5 метра, діаметр — 3,9 м, маса порожньої ракети — 20,6 т, спорядженої — 263 тонни. На низьку навколоземну орбіту (160-2000 км) вона може закинути до 6,5 т вантажу, вартість запуску — до $85 млн. Двигун працює на ракетному гасі і рідкому кисні.

Корабель підвищеної місткості Cygnus закине на станцію 3268 кг вантажу, у тому числі більше тонни матеріалів для наукових досліджень, на сто кілограмів більше — приладів для МКС, близько 800 кг їжі і речей для екіпажу, 132 кг обладнання для космічних “прогулянок”, центнер комп’ютерної техніки, трохи більше ніж 80 кг установки NanoRacks з кубсатами і приблизно 13 кг апаратури для російського відсіку.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування