Ціна нафти може пробити $100 через відмову США від угоди з Іраном - Total


Ціна нафти може пробити $100 через відмову США від угоди з Іраном - Total

Вихід США з ядерної угоди по Ірану може спровокувати різке зростання цін на нафту, в результаті вартість “чорного золота” в найближчі місяці може досягти 100 доларів, заявив голова французької Total Патрік Пуянне.

“Абсолютно очевидно на ринку існує попит на ще 1,5 мільйона барелів на день. Країни ОПЕК і неОПЕК, Росія і Саудівська Аравія уклали дуже ефективні угоди… Але поверх цього, цілком очевидно, є геополітика. І заява Ірану абсолютно очевидно стимулює зростання цін. І я не буду здивований, якщо в найближчі місяці вартість бареля нафти досягне 100 доларів”, — сказав він, виступаючи в Центрі стратегічних і міжнародних досліджень (CSIS) у Вашингтоні.

Він уточнив, що в результаті виходу США з цієї угоди проект Total в Південному Парсі в Ірані може потрапити під вторинні санкції, хоча реалізація цього проекту проходила в повній відповідності з міжнародним правом. І компанія має зобов’язання перед своїми партнерами в США, де у компанії активів на 10 мільярдів доларів, так і в Ірані.

Тому Total наразі веде діалог з французькою владою, щоб мінімізувати ризики. У середу Total заявила, що вийде з проекту “Південний Парс 11” в Ірані, якщо не зможе отримати спеціальний дозвіл від американської влади.

Пуянне також додав, що вартість бареля нафти буде зростати через нестабільну ситуацію у Венесуелі. Президент США Дональд Трамп 8 травня оголосив про вихід з історичної багатосторонньої угоди з Іраном щодо ядерної програми. Угода, також відома як “Спільний всеосяжним план дій” (СВПД), була досягнута Іраном і “шісткою” міжнародних посередників — Китаєм, Францією, Німеччиною, Росією, Великобританією та США спільно з Високим представником ЄС із закордонних справ та політики безпеки — в 2015 році після багаторічних складних переговорів.

В обмін на зняття санкцій Іран пішов на значні поступки, погодившись поставити під повний контроль свою ядерну програму, підтвердивши, що за жодних умов не буде прагнути отримати, розробити або придбати будь-яку ядерну зброю. Разом з виходом з угоди США відновлюють всі санкції проти Ірану, в тому числі і вторинні (відносно інших країн, які ведуть бізнес з Іраном), дію яких було призупинено в рамках СВПД.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування