ЄС запустить "закон про блокування" від 1996 р. для захисту компаній від наслідків американських санкцій


ЄС запустить "закон про блокування" від 1996 р. для захисту компаній від наслідків американських санкцій

Євросоюз вирішив відповісти на односторонні кроки США і захистити свої підприємства, запустивши “закон про блокування” від 1996 року, заявив голова Європейської комісії Жан-Клод Юнкер на прес-конференції в Софії в четвер.

“Тепер ми повинні діяти, і це причина, чому ми запускаємо процес застосування закону про блокування 1996 року, спрямованого на нейтралізацію екстериторіальних ефектів американських санкцій в Європейському союзі”, – сказав Ж.-К.Юнкер, кажучи про реакцію ЄС на рішення США відновити санкції проти Ірану. Ці санкції, зокрема, можуть торкнутися і європейських підприємств.

“Ми повинні це зробити, і ми зробимо це завтра вранці о 10:30”, – оголосив голова Європейської комісії.

Він підкреслив, що ЄС не залишить без наслідків американські санкції. “Наш борг, Комісії та Європейського союзу, захистити наші європейські підприємства, особливо малі і середні”, – заявив Ж.-К.Юнкер.

За його словами, напередодні ввечері він отримав підтримку на дебатах глав держав і урядів щодо відповідних пропозиціяй Єврокомісії членам Європейської ради, і тепер настав час дії.

“Крім того, ми прийняли рішення дозволити Європейському інвестиційному банку полегшити інвестування європейських підприємств в Ірані. Сама комісія підтримає свою співпрацю з Іраном”, – повідомив Ж.-К.Юнкер, додавши, що член ЄК з питань енергетики Мігель Аріас Каньете через два дні вирушить в Іран для переговорів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування