Кронпринц Саудівської Аравії проведе в своїй країні революцію для позбавлення від нафтової залежності - ЗМІ


Кронпринц Саудівської Аравії проведе в своїй країні революцію для позбавлення від нафтової залежності - ЗМІ

Мухаммад бін Салман, кронпринц консервативної Саудівської Аравії, шанувальник Вінстона Черчилля і комп’ютерних ігор, починає в своїй країні революцію, яка позбавить її від нафтової залежності, релігійного екстремізму і перетворить на туристичний рай.

Про це йдеться в матеріалі журналу “Новое время” під назвою “Буря в пустелі”.

Мухаммад бін Салман, 32-річний спадкоємець престолу Саудівської Аравії. Він не має гарему, одружений лише з однією жінкою, хоча, як і личить принцу, живе в палаці, катається на яхті за півмільярда доларів, а іноді відправляється у власне шато неподалік Парижа.

Слідом за своїм батьком він очолить найбільшу економіку близькосхідного регіону. Однак керувати нею буде по-новому.

Довгий час експорт нафти забезпечував Саудівській Аравії до 90% доходів бюджету, дозволяючи жителям королівства жити розкішно. Але з падінням цін на нафту настав час змін. Свій план глобальних змін, які допоможуть найбільшому експортеру нафти перетворитися на всебічно розвинену економіку, кронпринц представив у квітні 2016 року в рамках стратегії Saudi Vision 2030.

Нових робочих місць для жителів королівства кронпринц чекає від розвитку торгівлі, IT, туризму, приватної медицини та індустрії розваг.

Остання вже пережила історичну подію: 18 квітня в Ер-Ріяді відкрився перший за 35 років кінотеатр. Ще одна революція, яку готує принц Салман, націлена на туризм: закрите королівство, яке сьогодні видає тільки робочі, сімейні візи і візи для паломників, вже до кінця весни обіцяє почати видачу туристичних віз, а до 2030 року має намір приймати 30 млн туристів щорічно.

Нове життя також обіцяно жінкам.

“Ми повертаємося до того, ким були, – до помірного ісламу, відкритого для всіх релігій і для світу”, – заявив кронпринц.

Експерти визнають: поки невідомо, чи досягне успіху кронпринц у своїх намірах, проте його розмах вражає. Також експерти відзначають, що він улюблений син свого батька і може бути рішучим і безжальним. “Батько делегував йому безпрецедентні повноваження”, – констатує Томас Ліпман, експерт Інституту Близького Сходу у Вашингтоні.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Світ
Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування