У Раді ЄС ще не мають спільної позиції щодо "Північного потоку-2"


У Раді ЄС ще не мають спільної позиції щодо "Північного потоку-2"

Процес вироблення спільного бачення членів Ради ЄС щодо газопроводу “Північний потік-2” ще триває. Про це повідомив на прес-конференції щодо Плану запуску зовнішніх інвестицій ЄС в Україні керівник Групи підтримки України в Європейській комісії Петер Вагнер.

“Мені здається, що Європейська комісія достатньо активна у цьому питанні. Ми з членами Ради ЄС вже визначили, що цей проект має розглядатися в рамках наших повноважень. Але процес вироблення спільного бачення членів Ради ЄС ще в процесі. І ми повинні зрозуміти, які повноваження нам дадуть країни-члени ЄС”, – зауважив Петер Вагнер.

За його словами, віце-президент ЄК Марош Шефчович веде досить активну роботу у цьому напрямку – веде переговори з РФ та Україною щодо цього питання.

“ЄК намагається забезпечити, щоб довгострокові інтереси України щодо газотранспортної системи були збережені”, – додав Петер Вагнер.

Він наголосив, що для того, щоб Україна була ефективною транзитною країною, їй необхідно розвивати інфраструктуру за рахунок залучення інвестицій.

Компанія Nord Stream 2 AG у вівторок почала підготовчі роботи на морській ділянці газопроводу “Північний потік-2” для подальшої трубоукладки в затоці Грайфсвальд.

Нагадаємо, 14 травня Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман та міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик зустрілись з міністром економіки і енергетики Німеччини Петером Альтмайєром, де надали позицію України щодо “Північного потоку-2”.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування