Рідкісний блакитний діамант продано на аукціоні Sotheby's за $6,7 млн


Рідкісний блакитний діамант продано на аукціоні Sotheby's за $6,7 млн

Блакитний діамант, що належав протягом останніх 300 років різним королівським будинкам Європи, був проданий на аукціоні Sotheby’s в Женеві за $6,7 млн.

Камінь вагою 6,16 карата був видобутий на відомих алмазних копальнях Голконда в Індії. У повідомленні аукціонного дому Sotheby’s йдеться, що передпродажна оцінка діаманта становила $3,6-5,2 млн.

“Ми не сумнівалися в хорошому результаті, але початкова вартість була $3,5 млн, а в підсумку камінь був проданий за $6,7 млн ​​доларів. Тож результат перевершив очікування, – сказала фахівець з ювелірних виробів Sotheby’s Даніела Маскетті. – Хороші камені, прекрасно задумані, прекрасно виконані, з характерними особливостями, виконані в певний час, добре продаються”.

Алмаз рідкісного відтінку був подарований на весілля італійській принцесі Ізабеллі Фарнезе (дочці наслідного принца Парми), коли в 1714 році вона стала другою дружиною короля Іспанії Філіпа V. Потім коштовність 300 років передавалася у спадщину і ставала власністю королівських будинків Франції, Італії та Австрії. За інформацією аукціонного дому, камінь прикрашав діадему королеви Франції Марії-Антуанетти.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування