Рада ухвалила законопроект про трансплантацію у другому читанні і в цілому


Рада ухвалила законопроект про трансплантацію у другому читанні і в цілому

Верховна Рада України проголосувала законопроект №2386а про внесення змін у деякі законодавчі акти щодо трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів людини, який передбачає презумпцію незгоди – вилучення органу для трансплантації після смерті можливе тільки в разі письмової прижиттєвої згоди донора.

За відповідне рішення проголосували 255 народних депутатів.

Як зазначила голова парламентського комітету з питань охорони здоров’я Ольга Богомолець, будь-яка людина, яка раніше надала свою згоду на збір органів, в будь-який час може відмовитися від цього у разі зміни свого рішення.

Кожна повнолітня дієздатна людина може також визначити свою уповноважену особу, яка ухвалить відповідне рішення про вилучення анатомічних матеріалів після її смерті.

При цьому у випадку, якщо людина за життя ніяк не позначила своє волевиявлення щодо згоди або незгоди на трансплантацію і не визначила уповноважену особу, то дозвіл на вилучення органу після її смерті запитується у чоловіка або близьких родичів померлого. У разі відсутності таких трансплант-координатор запитує дозвіл у особи, яка зобов’язалася поховати померлого.

До 1 жовтня 2018 року має бути створена Єдина державна інформаційна система трансплантації для збирання, реєстрації, накопичення відповідної інформації, а також здійснення об’єктивного і неупередженого розподілу анатомічних матеріалів людини, визначення пари донор-реципієнт.

Передбачається також створення центрального органу виконавчої влади, який буде реалізовувати політику у сфері надання медичної допомоги із застосуванням трансплантації та здійснення діяльності, пов’язаної з трансплантацією.

Відповідно до тексту законопроекту, підготовленого до голосування, трансплантація застосовується виключно у випадках неможливості збереження життя або відновлення здоров’я іншими методами лікування, що встановлює консиліум лікарів.

Вилучення анатомічних матеріалів у померлих забороняється у разі, якщо вони були дітьми-сиротами, дітьми, позбавленими батьківського піклування, особами, визнаними недієздатними. Крім того, трупними донорами не можуть виступати люди, особистість яких не встановлена, ті, хто загинув у результаті Операції об’єднаних сил (ООС) та інших бойових дій, пов’язаних із забезпеченням національної безпеки країни.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування