"Укрпошта" хоче продати частину непрофільних активів


"Укрпошта" хоче продати частину непрофільних активів

Національний оператор поштового зв’язку ПАТ “Укрпошта” висловлюється за необхідність продажу деяких поштамтів та інших непрофільних активів і домагається внесення необхідних законодавчих змін.

“Під час корпоратизації статутний капітал “Укрпошти” був, в тому числі, сформований з об’єктів нерухомості. Це 1,3 млн кв. м об’єктів, з яких 25% ми вже не використовуємо. З них багато об’єктів, типу поштамтів, які, можливо було б краще перетворити в готель чи офісні будівлі, ніж утримувати там бухгалтерію і операційно-облікові підрозділи “Укрпошти”. Приватна компанія собі такого не дозволила б”, – сказав директор з управління нерухомим майном і інфраструктурою “Укрпошти” Дмитро Сінніченко під час круглого столу “Україна на шляху приватизації “в Києві в середу.

Водночас він зазначив, що підприємство віднесено до стратегічних об’єктів. Відповідно ні сама “Укрпошта”, ні її окремі об’єкти не підлягають приватизації.

“Ми працюємо з урядом, з парламентом, щоб внести правки до прикінцевих положень (закону “Про приватизацію” – ред.), щоб дозволити продавати непрофільні об’єкти за прозорою процедурою, з дозволу рад або керуючих органів, з незалежною оцінкою, оскільки у нас майже 30% неробочих об’єктів, які руйнуються. Це і санаторії, і профілакторії і інші об’єкти”, – сказав Д.Сінніченко.

У свою чергу глава офісу Національної інвестиційної ради (НІР) Юлія Ковалів повідомила, що наявність істотного обсягу непрофільних активів властива не тільки “Укрпошті”, а й іншим великим держпідприємствам.

“Якщо подивитися на перелік стратегічних, заборонених до приватизації підприємств, всередині кожної з цих структур є дуже велика кількість непрофільних активів… Це може бути нерухомість, сільськогосподарські підрозділи при нафтогазових компаніях, в “Укрзалізниці” та інші непрофільні активи, які фактично не є меншими за вартістю, ніж, наприклад, Запорізький алюмінієвий комбінат”, – сказала вона.

За її словами, ці об’єкти дуже цікаві як внутрішнім, так і зовнішнім інвесторам. При певному структуруванні їх продаж може стати паралельним процесом до приватизації держпідприємств.

“Цей паралельний блок не можна упускати. Це також є можливістю реструктуризувати компанії, оптимізувати їхню діяльність і залучити інвесторів, особливо якщо говорити про всі непрофільні агрокомпанії, медзаклади, а також нерухомість”, – сказала Ю.Ковалів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування