За 10 років із СОТ Україна опанувала правильну торговельну дипломатію - МЕРТ


За 10 років із СОТ Україна опанувала правильну торговельну дипломатію - МЕРТ

Україна відзначає 10 років з моменту набуття повноправного членства у Світовій організації торгівлі (СОТ).

Про це повідомляє прес-служба Мінекономрозвитку.

“Сьогодні, 16 травня, виповнюється 10 років з моменту набуття Україною повноправного членства у Світовій організації торгівлі. Це стало можливим завдяки більш ніж 14-річній наполегливій і нелегкій роботі великої команди переговорників”, – йдеться в повідомленні.

Перший віце-прем’єр-міністр – міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів зазначив, що для України набуття членства в СОТ стало важливим чинником та системним фактором забезпечення подальшого розвитку держави та надало поштовх для структурних змін в економіці країни, зокрема, шляхом адаптації її законодавства до світових правил.

Приєднання до угод СОТ розширило можливості розвитку бізнесу та створило для нього низку переваг. Серед них: поліпшення регуляторного середовища, спрощення зовнішньоекономічних торговельних процедур, доступу до іноземних ринків товарів та послуг, здешевлення імпортованої сировини та проміжної продукції, що використовується для власного виробництва, вирівнювання правил гри для малого та великого бізнесу, спрощення процедур сертифікації та стандартизації, можливість врегулювання поточних торговельних проблем і спірних питань у двосторонньому і багатосторонньому форматі та ін.

“До України відновлено довіру як до надійного та передбачуваного торговельного партнера в СОТ. Ми навчилися правильно використовувати інструменти та можливості цієї організації, аби вони працювали для бізнесу. Це вирішення торговельних спорів, оптимізація доступу до ринків країн, що вступають до СОТ, усунення бар’єрів на зовнішніх ринках, участь у глобальних торговельних переговорах для формування якісно нових параметрів світової торгівлі”, – наголосила заступник міністра економічного розвитку і торгівлі – торговий представник України Наталія Микольська.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування