Toshiba повернулася на прибутковий рівень вперше за 4 роки


Toshiba повернулася на прибутковий рівень вперше за 4 роки

Японська Toshiba Corp., як і раніше, розраховує завершити угоду обсягом $18 млрд з продажу підрозділу, що займається виробництвом мікросхем, групі інвесторів на чолі з Bain Capital, заявив глава Toshiba Нобуакі Куруматані.

Отримання дозволу від китайських регуляторів є останньою перешкодою на шляху до закриття угоди, узгодженої торік. Toshiba була змушена продати підрозділ з випуску чипів, щоб вийти з фінансової кризи, яка поставила під загрозу майбутнє компанії.

“Ми не отримали якихось негативних відгуків від китайських регуляторів, – заявив Н.Куруматані. – Наші плани продажу бізнесу не змінилися”.

За даними Dow Jones, у китайських регуляторів є час до кінця травня для розгляду угоди.

Toshiba має намір чекати рішення влади КНР і планує повернути частину коштів акціонерам після закриття угоди, зазначив Н.Куруматані.

Експерти вважають, що торговельне протистояння між США і Китаєм погіршило перспективи схвалення угоди Пекіном.

У минулому фінансовому році, що завершився в березні 2018 року, Toshiba вийшла на прибутковий рівень вперше за 4 роки.

Як повідомляється в прес-релізі компанії, її чистий прибуток за підсумками року склав 804,01 млрд ієн ($ 7,3 млрд) в порівнянні з чистим збитком в 965,66 млрд ієн роком раніше.

За даними на кінець березня поточного року, показник забезпеченості власним капіталом Toshiba склав 17,6%, тоді як роком раніше він був від’ємним – мінус 13%. Збільшення показника до позитивного рівня усуває ризик делістингу акцій Toshiba з Токійської фондової біржі.

М.Куруматані зазначив, що компанія не бачить причин змінювати прогноз на поточний фінрік через непевність навколо угоди з Bain.

Згідно з її оцінками, чистий прибуток в поточному році зросте на 33% – до 1,07 трлн ієн.

“Ми змогли уникнути кризової ситуації. Я відчуваю, що тепер ми, врешті, на новому рубежі”, – заявив глава Toshiba.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування