Лукашенко підписав указ про створення китайсько-білоруського інвестиційного фонду


Лукашенко підписав указ про створення китайсько-білоруського інвестиційного фонду

Китайська CITIC Construction та державний Беларусбанк створять Китайсько-білоруський інвестиційний фонд, який буде займатися вкладенням коштів в білоруські проекти.

Президент Білорусі Олександр Лукашенко підписав указ, що визначає принципи створення і функціонування фонду, повідомляє прес-служба глави держави.

Передбачається, що статутний капітал фонду буде сформовано в розмірі $1 млн, CITIC Construction буде належати 60%, Беларусбанку – 40%.

Згідно з указом, фонд, створюваний строком на 10 років, буде вкладати кошти в інвестпроекти в обмін на акції або облігації підприємств.

Для фінансування проектів будуть залучатися кошти на зарубіжному і внутрішньому ринках шляхом розміщення акцій і облігацій власної емісії. Сукупний обсяг інвестицій в перші два роки роботи фонду планується в розмірі $50 млн.

Указом передбачено низку податкових пільг та преференцій у сферах валютного регулювання та обігу цінних паперів.

За даними Мінфіну Білорусі, активне інвестиційне співробітництво республіки з Китаєм почалося в 2005 році. За цей період реалізовано 16 спільних проектів з фінансово-кредитною підтримкою Китаю на загальну суму $3 млрд, ще 19 проектів перебувають у стадії реалізації. Після завершення проектів загальна сума китайських інвестицій зросте до $5 млрд.

CITIC Group реалізує в Білорусі низку масштабних проектів, в тому числі будівництво заводу з випуску легкових автомобілів “БелДжи”, заводу з виробництва спецтехніки, модернізацію Оршанського льонокомбінату, проекти в цементній промисловості.

Керівництво CITIC Group також анонсувало будівництво нового виробництва з глибокої переробки сільгосппродукції та зацікавленість в купівлі одного з білоруських держбанків.

Довідка Finance.ua:

  • Беларусбанк є найбільшим з 25 діючих білоруських банків.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua