День фінансів, 14 травня: підвищення зарплат чиновникам, відмова від німецьких електричок, $100 тис. на дерев'яну карту


День фінансів, 14 травня: підвищення зарплат чиновникам, відмова від німецьких електричок, $100 тис. на дерев'яну карту

Понеділок, 14 травня. Чиновників зібралися відучувати від корупції зарплатами, а киян (напевно) від води – тарифами.

Зарплатами по корупції. Оплата праці регіональних чиновників зросте. Підставою стали зміни, які вніс Кабмін до постанови №268. Завдяки документу оплата держслужбовців на місцях зросте на 27-37%. Розмір зміни заробітної плати залежатиме від займаної посади. В уряді покладають надії на зниження корупційної складової зі зростанням окладів.

Небезпечні «німці». ПАТ “Укрзалізниця” більше не розглядає питання отримання для експлуатації в Україні німецьких вживаних приміських поїздів. За словами в.о. голови правління УЗ Євгена Кравцова, постало питання економічної доцільності. Більше того, за словами Кравцова, експлуатація в Україні німецьких вживаних дизель-поїздів небезпечна.

$100 тис. на дерев’яну карту. На що тільки часом не просять гроші. Днями незвичайним проектом прославився і український стартап Enjoy The Wood. Так, український проект модульної настінної карти світу від компанії успішно завершив збір коштів на Kickstarter. Замість поставленої мети в $15 000, вдалося зібрати на дерев’яну карту понад $100 тис. від 655 бекерів.

А ви помітили? Готівки стає більше. Грошова база в Україні в квітні зросла на 4,8% – до 412,24 мільярда гривень. Зростання грошової бази було підкріплене як збільшенням готівки в обігу поза банками (на 2,5%, до 331,618 млрд грн), так і збільшенням резервних коштів у банках (на 15,5% до 80,622 млрд грн). Рівень доларизації грошової маси зменшується.

Вир цін. У Києві можуть зрости розцінки на холодну воду: оголошення про плани змінити тариф на водопостачання і водовідведення з’явилося на сайті “Київводоканалу”. Зараз 1 куб. м холодної води для жителів столичних багатоповерхівок обходиться в 15,49 грн (з них – 8,28 грн ми платимо за 1 куб. м водопостачання, 7,21 грн – за 1 куб. м водовідведення). Але вже в червні розцінки можуть зрости.

Товари і митниця. Міністерство фінансів України пропонує зменшити витрати часу контролюючих органів і суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності при здійсненні контролю та митного оформлення товарів. Для цього Мінфін вже розробив відповідний проект постанови. Читайте, що ж пропонується в документі.

Три млн на місяць за реєстр. Державна міграційна служба уклала угоду з ДП «Документ» про послугу з адміністрування Єдиного державного демографічного реєстру на 40,05 млн грн. На рік замовили низку послуг за 3,34 млн грн на місяць.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування