Транзит газу: німецький міністр обіцяє врахувати інтереси України


Транзит газу: німецький міністр обіцяє врахувати інтереси України

Німеччина розглядає Україну як надійного транзитера газу і важливого торговельного партнера в регіоні Східної Європи, тому уряд ФРН продовжить підтримку Києва.

Про це сказав міністр економіки Німеччини Петер Альтмаєр під час зустрічі з Прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом.

“Ми повинні поважати і інтереси України, в тому числі фінансові, виробити гарантії з тим, щоб продовжити транзит газу Україною і досягти позитивних результатів”, – сказав Альтмаєр.

Зі свого боку Прем’єр-міністр України наголосив, що Київ цінує підтримку Німеччини в такий важливий для України час. “Хочу відзначити тверду позицію Німеччини та федерального канцлера Ангели Меркель щодо підтримки суверенітету, територіальної цілісності України”, – сказав він.

Гройсман, говорячи про транзитний потенціал України, можливості української газотранспортної системи (ГТС), наголосив, що російський проект будівництва газопроводу “Північний потік – 2” – це не комерційний проект.

“Північний потік – 2” – це виключно геополітична конструкція, яка покликана чинити політичний тиск на Україну та Європу та яка несе пряму загрозу Українській державі, – переконаний український Прем’єр-міністр.

“Для Росії це вигідний проект, який в довгостроковій перспективі забезпечить залежність всієї Європи від Росії. І при цьому не існує жодної реальної гарантії, що “Північний потік – 2” не буде використано у політичних цілях. Водночас я гарантую, що українська ГТС є і буде надійним транзитером та на 100% забезпечить транзит газу для європейських споживачів. Ми готові спільно з міжнародними партнерами як модернізувати, так і управляти нашою газотранспортною системою”, – додав Гройсман.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування