Мінрегіон розробляє модель розвитку Карпат


Мінрегіон розробляє модель розвитку Карпат

Робоча група Кабінету міністрів України на чолі з першим заступником міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства В’ячеславом Негодою приступила до розробки моделі розвитку гірських і високогірних територій Карпат, повідомила прес-служба міністерства.

“Специфіка рельєфу робить території важкодоступними, що виливається в низьку активність бізнесу, низькі обсяги інвестицій, високу трудову міграцію. За таких умов гірським територіям складно конкурувати з іншими. Щоб забезпечити їх розвиток, ми повинні виробити політику сталого розвитку гірських територій Карпат”, – цитує В.Негоду прес-служба Мінрегіону.

За його словами, робгрупа розробить і подасть на розгляд Кабміну механізми для розвитку інфраструктури даного регіону, інструменти для створення робочих місць і розвитку бізнесу.

Згідно з повідомленням Мінрегіону, робоча група створена за дорученням прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана. До її складу увійшли представники дев’яти міністерств, а також Закарпатської, Львівської, Івано-Франківської та Чернівецької обласних держадміністрацій і рад. Перше засідання робгрупи відбулося 10 травня.

У прес-службі Мінрегіону також нагадали, що Кабмін в березні направив на розгляд Верховної Ради законопроект №8154 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сталого розвитку та створення нових робочих місць в гірських і високогірних населених пунктах”.

Згідно з пояснювальною запискою до законопроекту, Кабмін пропонує встановити підвищені коефіцієнти при розрахунку державної медичної та освітньої субвенції для гірських і високогірних населених пунктів. Крім того, законопроект передбачає розробку і фінансування держпрограм для стимулювання розвитку гірських регіонів, а також впровадження заходів щодо поліпшення очисних споруд.

Крім того, уряд пропонує в законопроекті скоротити мінімальну площу індустріального парку в гірських регіонах до 10 га при існуючому мінімумі 15 га для будь-яких територій.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:Кабмін
В Контексті Finance.ua
Опитування