Китайський авіабум підняв зарплати пілотів


Китайський авіабум підняв зарплати пілотів

Китайські авіакомпанії скуповують школи для підготовки льотного складу і переманюють пілотів у закордонних конкурентів. У перспективі це може призвести до гострої нестачі кваліфікованих кадрів у світовій авіаційній галузі.

“Авіаперевезення в Китаї показують безпрецедентне зростання, при цьому кількість замовлених літаків перевищує число пілотів, які можуть на них літати”, – говорить юрист Пол Джебелі, що працює в Гонконзі і спеціалізується на авіаційній галузі.

За оцінками Міжнародної асоціації повітряного транспорту (IATA), до 2022 року Китай обжене США по числу перевезених пасажирів. Минулого року показник виріс на 13%, до 549 млн осіб. Це в два рази більше, ніж в 2010 році.

Китайським авіакомпаніям знадобляться 7 тис. нових літаків і 110 тис. нових пілотів у найближчі 20 років, прогнозують експерти Boeing Inc.

“Ми відчуваємо невелику нестачу пілотів”, – говорить CEO авіакомпанії Emirates Тім Кларк. За його словами, авіаперевізники з КНР пропонують іноземним пілотам доволі привабливі фінансові умови, якщо вони погодяться переїхати в Пекін або Шанхай.

Середня стартова зарплата іноземних пілотів у Китаї за останні 10 років підскочила з 10 тиc. до 26 тис. дол. на місяць, при цьому вони звільнені від сплати податків. Це приблизно вдвічі більше, ніж отримують пілоти на Заході, і в чотири рази вище зарплат льотчиків у Латинській Америці і в окремих європейських країнах.

Китай також активно інвестує в закордонні школи для підготовки пілотів. У самій КНР таких шкіл всього 22, до того ж, в країні діють жорсткі обмеження на використання повітряного простору. Торік навчання на пілотів проходили 5 тис. китайців, причому половина з них навчалася за кордоном – головним чином в Австралії, США і Канаді.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування