День фінансів, 11 травня: квартири без заниженої вартості, гроші за збитки від анексії, корупція на «швидких»


День фінансів, 11 травня: квартири без заниженої вартості, гроші за збитки від анексії, корупція на «швидких»

П’ятниця, 11 травня. Ініціативи.

Теплішає? Або ініціатива з теплопостачанням. Уряд затвердив план заходів щодо впровадження Концепції реалізації державної політики у сфері теплопостачання. Геннадій Зубко детально роз’яснив, скільки етапів необхідно для реалізації Концепції.

Програма щодо заниження цін. Або ініціатива з оцінкою квартир. Фонд державного майна України (ФДМУ) завершує розробку Єдиної бази даних оцінки нерухомості. Кажуть, що завдяки процедурі відстеження квартири в центральних частинах великих міст не зможуть продаватися за заниженою вартістю. Все тому, що ціна буде прив’язана до тих индикативів, які перебуватимуть в конкретній програмі.

Тим, хто потребує. Або ініціатива з верифікацією соцвиплат. У Мінфіні кажуть, що зацікавлені в тому, щоб допомогу від держави отримували саме ті, хто цього справді потребує, і на сьогодні вже успішно працює перший етап реформи — монетизація субсидій на рівні підприємств-постачальників (теплокомуненерго). Не за горами і наступний етап — монетизація субсидій на рівні населення.

Платити змусимо! Або ініціатива з поверненням коштів за анексію Криму. Заступник міністра закордонних справ України Олена Зеркаль підказала, що робити позивачам при відмові Росії добровільно виконувати рішення палати третейського суду в Гаазі. Компаніям, які перемогли у справі, доведеться докласти зусиль, щоб отримати кошти, але це цілком реально, вважає Зеркаль.

На швидку руку. Або ініціативи НАБУ щодо боротьби з корупцією в соцсфері. Понад 90% зі 120 мільйонів гривень завданих державі збитків у корупційних справах у соціальній сфері стосуються злочинів у галузі охорони здоров’я. Як один з прикладів НАБУ наводить справу про закупівлю для Запорізької обласної лікарні карет швидкої допомоги за рахунок субвенції з держбюджету.

Недостатньо ентузіазму. Або чому в Україні так мало ініціатив за гроші МВФ. (так думає Bloomberg) . Видання підрахувало, що уряд використав майже вдвічі менше грошей, ніж йому було виділено в рамках міжнародної допомоги. Із загальної суми в $29 мільярдів майже $15 мільярдів залишаються невикористаними. Представник Bloomberg вважає, що бракує… Чого б ви думали? Правильно — ентузіазму.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування