Динаміка споживчих цін все ще викликає занепокоєння - Данилишин


Динаміка споживчих цін все ще викликає занепокоєння - Данилишин

Голова ради Національного банку Богдан Данилишин зазначає, що заходи впливу Нацбанку на інфляцію не повною мірою дають позитивний ефект.

Про це він повідомив в соціальній мережі Facebook.

“Загальна ситуація з динамікою споживчих цін в Україні протягом чотирьох місяців 2018 року ще викликає занепокоєння (навіть незважаючи на те, що базова інфляція в квітні істотно зменшилася в порівнянні з березнем – 0,6% проти 1,4%). Заходи впливу на інфляцію, до яких вдається правління НБУ (зміна облікової ставки), поки не повною мірою дають позитивний ефект”, – написав Данилишин.

За даними голови ради НБУ, причини цього полягають як у факторах, які перебувають в межах компетенції НБУ, так і за межами компетенції Нацбанку.

Зокрема, варто відзначити такі фактори, що викликають високу споживчу інфляцію: високий рівень монополізації економіки, що не сприяє ціновій стабілізації внаслідок низької конкуренції; імпортована інфляція (передусім внаслідок зростання світових цін на нафту); продовження перенесення ефекту підвищення облікової ставки на споживчі ціни (через підвищення вартості кредитування, яке пов’язане зі збільшенням облікової ставки); зростання виробничих витрат – незважаючи на те, що в квітні ціни виробників промислової продукції не змінилися, за січень-квітень 2018 року вони підвищилися на 5,9%.

Серед основних факторів немонетарного характеру, які можуть негативно вплинути на інфляцію в травні, Данилишин відзначає такі: ймовірність продовження зростання світових цін на нафту через загострення ситуації на Близькому Сході; можливість подальшого скорочення обсягів виробництва в тваринництві; підвищення в середньому на 12% вартості залізничних квитків; підвищення вартості послуг зв’язку.

Довідка Finance.ua:

  • У квітні 2018 року споживчі ціни підвищилися на 0,8%.
  • У січні-квітні інфляція склала 4,4%.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
В Контексті Finance.ua
Опитування