Інженери компанії Boston Dynamics показали нові можливості своїх роботів (відео)


Інженери компанії Boston Dynamics показали нові можливості своїх роботів (відео)

Інженери компанії Boston Dynamics показали нові можливості своїх роботів. Гуманоїдний робот Atlas навчився бігати, відриваючи обидві ноги від землі, а чотириногий робот SpotMini тепер вміє без допомоги оператора переміщатися всередині будівель з великою кількістю об’єктів і перешкод на шляху.

Ролики з випробуваннями роботів опубліковані на YouTube-каналі компанії.

Boston Dynamics продемонструвала нове вміння гуманоїдного робота Atlas – біг по горизонтальних і похилих поверхнях. У ролику можна бачити, що робот саме біжить – він відриває обидві ноги від землі і під час кожного циклу він спирається на землю тільки однією ногою. Крім того розробники показали, як Atlas вміє перестрибувати через колоду.

Крім нових можливостей гуманоїдного Atlas розробники показали, як чотириногий робот SpotMini протягом шести хвилин пересувається по лабораторіях Boston Dynamics в автономному режимі без втручання оператора. Перед випробуванням оператор вручну провів робота по маршруту, для того, щоб він створив 3D-карту будівель і місцевості за допомогою своїх камер.

Для цього у робота є п’ять блоків з чотирьох камер, розташованих по периметру корпусу. На карті, показаній в першій частині ролика, можна бачити, що робот переміщається між віртуальними контрольними точками, які розставлені через кілька метрів по всьому маршруту, тому на деяких поворотах він різко повертає в бік до нової точки. Під час спуску сходами йому доводиться розвертатися і спускатися в такому положенні. Ймовірно, це зумовлено конструкцією ніг і розподілом ваги робота.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування