День фінансів, 10 травня: більше грошей для мера, програш Росії в Гаазі, переговори Ryanair


День фінансів, 10 травня: більше грошей для мера, програш Росії в Гаазі, переговори Ryanair

У четвер, 10 травня, плідно попрацював Кабмін. Ухвалив низку важливих рішень:

Затвердив план заходів з реалізації стратегії розвитку малого та середнього бізнесу до 2020. Згідно з повідомленням, план передбачає створення Офісу розвитку малого та середнього підприємництва при Мінекономіки, реалізацію проекту щодо часткового забезпечення кредитів для МСП, реалізацію проекту створення регіональної мережі центрів підтримки підприємництва.

Затвердив перелік з 26 об’єктів великої приватизації. Згідно з пояснювальною запискою, приватизація цих об’єктів буде сприяти їх модернізації та технічному переоснащенню, а також дозволить виконати план приватизації на 2018 рік.

Затвердив порядок взаєморозрахунків для погашення боргів шахт за електроенергію. Метою постанови є стабілізація фінансово-економічного стану суб’єктів електроенергетики шляхом погашення заборгованості державних вуглевидобувних підприємств за спожиту електричну енергію.

Збільшив оклад мера Києва. Кабінет Міністрів України встановив посадовий оклад меру Києва та головам обласних рад у 15,4 тис. грн, а також мерам інших міст.

При цьому прем’єр Володимир Гройсман зазначив, що Українське законодавство – “одне з найкращих у Європі” для інвесторів, зокрема з точки зору гарантій для інвестицій.

Окрім рішень Кабміну:

Росія програла українським компаніям суд в Гаазі. Третейський суд у Гаазі ухвалив, що Російська Федерація повинна відшкодувати низці українських компаній збитки за анексію Криму. Раніше повідомлялося, що йдеться про суму 159 млн доларів.

Російські банки в Україні пропонують націоналізувати. Таку пропозицію містить законопроект №8340, який 8 травня вніс до Верховної Ради нардеп Роман Зварич. Якщо він буде ухвалений Радою, то дозволить примусово передати у власність держави, наприклад, українські банки з російським капіталом.

Ryanair веде переговори з 5 українськими аеропортами. Рейси планується запустити влітку 2019 року. Тут можна ознайомитися, які міста в списку.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua
Опитування