У МОЗ пояснили, що робити, якщо декларацію з лікарем підписали без відома пацієнта


У МОЗ пояснили, що робити, якщо декларацію з лікарем підписали без відома пацієнта

МОЗ опублікував офіційне роз’яснення, що робити в разі, якщо лікарня підписала декларацію з лікарем без відома пацієнта.

Роз’яснення такої ситуації опубліковано на сайті Міністерства охорони здоров’я.

«Лікарі й уповноважені особи, які підписують декларації про вибір лікаря в медичних закладах, не мають права вносити в систему персональні дані без відома і підпису пацієнта. Це шахрайство з метою заволодіння державними коштами, і відповідальність за такі дії буде відповідна Кримінальному кодексу», – йдеться в повідомленні.

Перед початком виплат співробітники Нацслужби здоров’я уважно вивчать всі декларації, які надійшли від медзакладів. Якщо такі ситуації будуть виявлені і медзаклади не зможуть дати цьому розумних пояснень, відомство буде передавати заяви до компетентних органів.

«Якщо ви звернулися до лікаря і опинилися в подібній ситуації, ви можете подати заяву про припинення декларації в довільній формі або підписати декларацію з іншим лікарем – попередня декларація в системі автоматично анулюється. Ви також можете звернутися зі скаргою в той заклад, де була підписана декларація про вибір лікаря і використані персональні дані без вашого відома», – пояснили в Міністерстві охорони здоров’я.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування