Понад 1,1 млн га українських земель малопродуктивні - Мінприроди


Понад 1,1 млн га українських земель малопродуктивні - Мінприроди

Понад 1,1 млн га земель в Україні деградовані та малопродуктивні, а рекультивація здійснюються неналежним чином, вважає міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак.

“В Україні налічується понад 1,1 млн га деградованих, малопродуктивних і техногенно забруднених земель, що підлягають консервації. У свою чергу, заходи щодо рекультивації пошкоджених земель здійснюються незадовільно”, – наводяться його слова в прес-релізі ФАО, присвяченому проекту з протидії процесам деградації земель, що загрожують національній продовольчій безпеці та водопостачання в країні.

При цьому, згідно з повідомленням, площа деградованих і непродуктивних сільгоспземель в Україні перевищує 6,5 га (20% ріллі).

“Щорічно ерозія знищує майже 300-600 млн тонн ґрунту. В залежності від рівня процесів деградації врожайність може зменшитися до 50%, а втрати від недостачі продукції перевищують 20 млрд грн на рік. Водночас сільськогосподарський сектор України зумовлює появу 35-40% всіх деградованих земель в країні”, – йдеться в повідомленні.

Як зазначив координатор програм розвитку ФАО Михайло Малков, збереження і захист ріллі від деградації і опустелювання є національним пріоритетом в Україні і є необхідною умовою для забезпечення сталого розвитку сільськогосподарських земель.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування