"Реал банк" навмисно довели до банкрутства - Фонд гарантування


"Реал банк" навмисно довели до банкрутства - Фонд гарантування

Посадові особи ПАТ «Реал банк» своїми діями навмисно довели банк до неплатоспроможності.

Про це повідомляє прес-служба ФГВФО.

«Неплатоспроможність ПАТ «Реал банк» стала наслідком навмисного доведення банку до банкрутства посадовими особами фінустанови. Підставами для такого твердження, зокрема, є результати перевірки, проведеної уповноваженою особою Фонду гарантування вкладів фізичних осіб», – йдеться в повідомленні Фонду.

Найбільш показовий з виявлених фактів – надання з порушенням принципів кредитування, під заставу товарів в обороті (дизельного пального, бензину, скрапленого газу і т. д.) позик на мільярди гривень позичальникам, які входили до групи компаній «ВЕТЕК». В результаті, балансова вартість активів, включених до ліквідаційної маси банку, склала 5 177,4 млн грн, в той час як оціночна вартість, визначена сертифікованими суб’єктами оціночної діяльності, становить лише 94,1 млн грн. Понад 97% всіх активів, включених до ліквідаційної маси ПАТ «Реал банк» – кредити, надані юридичним особам. «На папері» вартість цієї групи активів досягла 5 037,2 млн грн. При цьому їх незалежна оцінка виявилася більш ніж у 620 разів меншою – 8,1 млн грн. Основна причина – укладення свідомо збиткових для банку кредитних договорів.

Так, майже 4 797,3 млн грн – кредити компаній, що входили до групи «ВЕТЕК» (власник Сергій Курченко). Крім того, що всі компанії-позичальники входили до складу однієї групи, надані їм кредити мали й інші спільні характерні ознаки – значні суми позик і неліквідні застави. В забезпечення виконання по мільярдних кредитах були передані продукти нафтопереробки (дизельне пальне, бензин, скраплений газ тощо), які перебували в торговому обороті, що фактично від початку унеможливлювало перевірку їх наявності в силу відсутності індивідуальних ознак.

Позичальники припинили виконувати свої зобов’язання перед банком понад чотири роки тому, на зв’язок з банком не виходять, на письмові запити не відповідають. На сьогодні заборгованість за кредитними договорами становить 5 095,5 млн грн.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Фондовий ринок
Все, що ми знаємо про:ФГВФО
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua