За новими правилами в школу: оприлюднено проект Закону «Про середню освіту»


За новими правилами в школу: оприлюднено проект Закону «Про середню освіту»

Міністерство освіти і науки України оприлюднило на сайті проект Закону «Про середню освіту», який містить низку концептуальних змін.

Зокрема, нові механізми доступності в отриманні повної загальної середньої освіти, формування мовного середовища, усунення дискримінації, створення умов для забезпечення індивідуальної освітньої траєкторії учнів.

Згідно із Законом України «Про освіту», в документі закріплюється трирівнева система загальної середньої освіти: початкова освіта повинна здобуватися протягом 4 років, базова середня освіта – протягом 5 років, а профільна – протягом 3 років.

У початкову школу зарахування дітей на конкурсній основі забороняється, але в старшій профільній школі буде здійснюватися на підставі річного оцінювання результатів їхнього навчання та державної підсумкової атестації.

У документі також чітко зазначено зміст державних стандартів і освітніх програм і зазначено, що «освітня програма державного та комунального закладу не може реалізовуватися або забезпечуватися (повністю або частково) за рахунок батьків та/або учнів».

Законопроект детально визначає питання фінансової та управлінської автономії закладів загальної середньої освіти. У документі передбачені нові підходи до обрання, призначення та звільнення директора школи, визначення повноважень органів самоврядування, в тому числі і органів батьківського самоврядування.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:Міносвіти
В Контексті Finance.ua
Опитування