Інженери показали фарбу з електропровідністю, яка перетворить звичайну квартиру на розумний дім (відео)


Інженери показали фарбу з електропровідністю, яка перетворить звичайну квартиру на розумний дім (відео)

Вчені з Університету Карнегі – Меллон розробили електропровідну фарбу Dubbed Wall ++, яка перетворює будь-яку поверхню на сенсорну панель. Про це пише The Verge.

За допомогою фарби Dubbed Wall ++ можна перетворити стіну в квартирі на сенсорну поверхню, через яку будуть передаватися дані до датчика для відстеження та виявлення побутових приладів та інших електричних пристроїв. Потенційно система зможе контролювати роботу електроніки в приміщенні, регулювати рівень освітлення і відправляти попередження про вимкнення того чи іншого приладу.

Ймовірно, управляти Dubbed Wall ++ можна буде комбінаціями з дотиків, які зможуть запускати ту чи іншу функцію. Видання зазначає, що в разі, якщо інженери зможуть знизити споживання такої системи, в майбутньому нам доведеться забути про голосові команди, а поступово звикати торкатися стін.

Торік учені з Університету Карнегі – Меллон вже показували фарбу, яка перетворює будь-яку поверхню на сенсорний пристрій. Виявилося, що самостійно технологія практично не застосовується в побуті, однак вона увійшла в Dubbed Wall ++.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування