Грузія зобов'яже авіакомпанії заздалегідь надавати спецслужбам дані пасажирів


Грузія зобов'яже авіакомпанії заздалегідь надавати спецслужбам дані пасажирів

Уряд Грузії випустив постанову, згідно з якою авіакомпанії, що направляються в цю країну, будуть зобов’язані передавати інформацію про пасажирів “уповноваженому органу”.

Згідно з оприлюдненою постановою, дані повинні бути передані не раніше, ніж за 48 годин до вильоту, але не пізніше, ніж відразу після вильоту.

Метою нововведення є “превенція тероризму, а також інших тяжких і особливо тяжких злочинів, поліпшення прикордонного контролю і боротьба проти незаконної міграції”, йдеться в документі.

Документ набирає чинності з 1 червня 2018 року. Він пошириться як на місцеві, так і на іноземні авіакомпанії, що виконують міжнародні рейси в повітряному просторі Грузії.

Дані про пасажирів повинні включати громадянство та повне ім’я, рік народження, статус, дату бронювання та видачі квитка, адресу та контактну інформацію, повний маршрут поїздки, дані про багаж і кредитну картку, інформацію про турагенцію та інше. При цьому, у разі необхідності, ці дані можуть бути передані іншій країні.

Нові правила регулювання стосуються також транзитних рейсів, проте не поширюються на вантажні перевезення, рятувальні та евакуаційні польоти, державну авіацію і дані, що містять державну таємницю.

“Інформація про пасажирів буде зберігатися в базі даних протягом 5 років, після чого вона буде автоматично стиратися/знищуватися уповноваженим органом”, – йдеться в постанові.

Довідка Finance.ua:

 • В даний час на ринку автоперевезень Грузії працюють близько 50 авіакомпаній.
 • На частку грузинських авіаперевізників припадає 12% ринку, іноземних – 88%.
 • i

  Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

 • !

  Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
 • Надішліть заявку
 • Дізнайтесь про рішення банку
 • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua