МВФ: бачимо уповільнення реформ в Україні


МВФ: бачимо уповільнення реформ в Україні

Міжнародний валютний фонд (МВФ) відзначає певне ослаблення реформаторських зусиль влади України.

“Ми бачимо деяке уповільнення реформ”, – сказав голова європейського департаменту Фонду Пол Томсен (Poul Thomsen) під час брифінгу у Вашингтоні в п’ятницю, додавши: “Тривале зволікання з черговим переглядом програми говорить саме за себе”.

Він також повідомив, що поки що ситуація не несе суттєвого ризику для України, в тому числі через монетарну політику Національного банку, що заслуговує високих оцінок.

Водночас П. Томсен зазначив, що уповільнення реформ загрожує Україні втраченими можливостями.

Як повідомлялося, відкрита МВФ у березні 2015 року чотирирічна програма EFF загальним обсягом SDR12,348 млрд (близько $17,5 млрд) з першим траншем в $5 млрд спочатку передбачала щоквартальний перегляд програми, виділення в 2015 році ще трьох траншів по SDR1,18 млрд і зменшення квартальних траншів у 2016-2018 роках до SDR0,44 млрд ($0,62 млрд).

Україна змогла отримати з невеликою затримкою другий транш за цією програмою на $1,7 млрд на початку серпня 2015 року, після чого виникла тривала пауза в зв’язку з невиконанням низки умов, політичною кризою та зміною уряду.

Після приходу нового Кабміну на чолі з Володимиром Гройсманом у квітні 2016 року переговори про продовження фінансування відновилися, проте Фонд вирішив виділити третій транш у розмірі $1 млрд тільки в середині вересня, четвертий – 3 квітня 2017 року.

Отримання чергового траншу кредиту МВФ, який спочатку був запланований на травень-червень 2017 року, поки що перенесено на невизначений термін через невиконання українською стороною низки умов.

Фонд продовжує наполягати на ухваленні владою України законодавства про антикорупційний суд відповідно до зобов’язань країни в рамках програми співпраці EFF.

Крім того, МВФ очікує реалізації Україною інших нагальних заходів, необхідних для досягнення цілей програми, в тому числі в енергетичному та фіскальному секторах.

Відповідно, дата прибуття місії Фонду до Києва в рамках четвертого перегляду програми EFF, який відкриває шлях для отримання п’ятого траншу, поки що не визначена.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування