Україна в березні заплатила $1,4 млрд за зовнішніми боргами


Україна в березні заплатила $1,4 млрд за зовнішніми боргами

Україна в березні виплатила $1,4 млрд з бюджету за зовнішніми боргами. Про це заявив прем’єр-міністр Володимир Гройсман на Годині уряду у Верховній Раді. З цієї причини країна потребує фінансової підтримки іззовні і повинна акумулювати кошти для покращення життя громадян.

Зокрема, прем’єр заявив: «Що стосується єдиного казначейського рахунку – ми прожили перший квартал, і в березні місяці, до вашої уваги, український уряд заплатив за зовнішніми боргами, увага, 1 мільярд 400 мільйонів доларів. Звичайно, нам потрібна зовнішня підтримка», повідомляє Уніан.

Крім того, Гройсман заявив про те, що Україна повинна розплатитися за всіма боргами і стати незалежною державою, «щоб ми припинили віддавати те, що брали до нас». Прем’єр вважає, що необхідно акумулювати кошти для поліпшення якості життя громадян.

Раніше прем’єр-міністр говорив про те, що головною проблемою для економіки України є зовнішній борг у розмірі 65 млрд доларів. З цієї суми 46 млрд доларів було залучено за період з 2007 року по 2014 рік.

Державний борг України і гарантований державою борг в доларовому еквіваленті зріс в 2017 році на 7,5% і склав 76,3 млрд доларів, а також зріс на 115 у гривневому еквіваленті і становив 2,1 трлн грн. Ці цифри становлять 72% ВВП країни.

Обсяг виплат з державного і гарантованого державою боргу України становить 3,045 трлн. грн. Ці кошти необхідно виплатити протягом 28 років – з 2018 року по 2045 роки.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:Кабмін
В Контексті Finance.ua
Опитування